Położony na przecięciu ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie w Szczytnie przejazd kolejowy jest obecnie zablokowany, co ściąga znaczne komplikacje dla ruchu w tym rejonie. Przyczyną są działania straży pożarnej, która otrzymała zgłoszenie o możliwości wycieku gazu i teraz prowadzi intensywne badania terenu.

Alarmujący sygnał o potencjalnym zagrożeniu nadeszła do służb około godziny 9:30, mówiąc o silnym zapachu gazu wydobywającym się z nastawni kolejowej. Aktualnie trwa szczegółowe rozpoznanie sytuacji, jednak już udało się potwierdzić obecność niebezpiecznej substancji w studzienkach kanalizacyjnych w najbliższej okolicy. Wszystko to spowodowało konieczność wstrzymania ruchu drogowego i kolejowego na tym obszarze.

Z powodu incydentu ruch na drodze krajowej nr 57, znajdującej się w pobliżu miejsca awarii, został całkowicie zablokowany, co potwierdziła starsza sierżant Agata Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Na tę chwilę, czynne są wyłącznie objazdy ustanowione przez policję, a czas trwania utrudnień jest nieokreślony. Służby ratunkowe, włączając pogotowie gazowe, straż pożarną oraz policję nadal pracują na miejscu zdarzenia.