W okolicy Szczytna, miejscowi stróże prawa mieli pełne ręce roboty, obsługując dwa incydenty na drogach oraz udaremniając próbę przekroczenia dozwolonej prędkości o 53 km/h w strefie zabudowanej przez pewnego kierowcę. Funkcjonariusze korzystają z tej okazji, aby ponownie wezwać do rozwagi i ostrożności podczas poruszania się na drodze. Apelują o bycie świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.

W Wielbarku, w wtorek 25.06.2024 r., policjanci zatrzymali do kontroli Renault prowadzone z nadmierną prędkością. Jak się okazało, 48-letni mężczyzna z województwa podlaskiego przekroczył limit prędkości o 53 km/h na terenie zabudowanym. Za ten czyn został ukarany mandatem karnym, a jego prawo jazdy zostało tymczasowo zawieszone.

Tego samego dnia, około godziny 13:30, operacyjny dyżurny szczycieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o incydencie drogowym w Lipowej Górze Wschodniej. 29-letni mężczyzna z gminy Dźwierzuty, jadący samochodem marki VW z pasażerką, przekroczył oś drogi na prostym odcinku, co spowodowało czołowe zderzenie z ciężarówką prowadzoną przez 29-letniego kierowcę z województwa mazowieckiego. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca samochodu osobowego został przetransportowany do szpitala. Droga wojewódzka nr 600 została zablokowana, gdyż na miejscu prowadzone było dochodzenie. Policjanci organizowali objazdy. Mimo że kierowca został przewieziony do szpitala z obrażeniami, nie były one na tyle poważne, aby klasyfikować incydent jako wypadek drogowy, stąd zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie nadal prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego incydentu.