Jest to smutna wiadomość dla mieszkańców Szczytna. W nocy z niedzieli na poniedziałek odeszła od nas postać znana i ceniona – Michał Grzymysławski, który zmarł w wieku 55 lat. Był to niezwykły człowiek, artysta rzeźbiarz, nauczyciel, ale przede wszystkim przyjaciel. Andrzej Materna, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, gdzie Michał pracował, stwierdził, że trudno jest mu znaleźć słowa, które oddałyby rozmiar tej tragedii.

Kreacje Michała Grzymysławskiego były wyjątkowe, a każda osoba, która miała okazję odwiedzić jego pracownię, opuszczała ją pod ogromnym wrażeniem jego twórczości. Rzeźba była dla niego formą ekspresji. Za jej pomocą ukazywał świat z różnych perspektyw – piękny, groteskowy, poważny czy pełen humoru. Jego pasja do sztuki była zaraźliwa i zachęcała innych do poszukiwania swojego artystycznego ja.

Michał Grzymysławski nie tylko tworzył, ale także dzielił się swoją wiedzą. To on zainicjował utworzenie pracowni rzeźbiarskiej w Miejskim Domu Kultury, gdzie przez wiele lat przekazywał młodemu pokoleniu sekrety swojej sztuki. Dziś, po jego śmierci, w pracowni pozostają piękne wspomnienia oraz kilka jego rzeźb, które zostaną przekazane jego żonie.