Nie każdy ma obowiązek być na bieżąco z muzyką heavymetalową. Radni Szczytna z pewnością nie są, ponieważ uznali polski zespół za muzyków propagujących idee nazistowskie. Hunter, zespół obecny na scenie już prawie 40 lat, koncertował w Szczytnie z okazji Dni Miasta. Wokalista zespołu miał na sobie przypinkę ze swastyką, która oburzyła radną miasta.

W obronie chrześcijańskich wartości?

Zakładamy, że radna Szczytna nie była na koncercie zespołu Hunter, a przypinkę ze swastyką zobaczyła na zdjęciach. Wokalista miał na sobie także nazistowski mundur, ale w oczy laikom zawsze rzuci się wyłącznie swastyka. W każdym razie bez znajomości kontekstu faktycznie można się przyczepić. Obecność nazistowskiego znaczka bardzo oburzyła radną Szczytna. Kobieta oznajmiła, że nie zostawi tak tej sprawy i do końca będzie bronić chrześcijańskich wartości. I tutaj warto zaznaczyć, że zespół Hunter, łącznie z wokalistą, także broni chrześcijańskich wartości. W czasie 37 lat na scenie, członkowie zespołu nieustannie zwracają uwagę na okrucieństwo wojny i problemy zwykłych ludzi. To zespół o ciężkim brzmieniu i bardzo mądrych tekstach. Nazistowskie symbole są świadomym zabiegiem wokalisty, który chce zwrócić uwagę na problem wojny i okrucieństwo wojennych zbrodniarzy, których nie brakuje także obecnie.

Wiedza to podstawa, dopiero potem jest czas na dyskusję

Z wieloma ludźmi jest ten problem, że najpierw się wypowiadają, a dopiero później myślą o tym, co powiedzieli. Zespół Hunter promuje cenne wartości, których próżno szukać u wielu współczesnych twórców. Wystarczy wsłuchać się w tekst (Hunter tworzy w języku polskim), by zrozumieć, że zespół z nazizmem nie ma nic wspólnego. Niestety, tendencja do wydawania opinii bez znajomości tematu jest powszechnym mankamentem. Warto jednak nad tym pracować, by wszystkim nam żyło się lepiej.

Może Cię zainteresować: https://dziennik.swidnica.pl/muzyka-potrafi-laczyc/.