Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie serdecznie zaprasza na wydarzenie literackie z udziałem Małgorzaty Manelskiej. To spotkanie autorskie będzie miało miejsce 29 listopada, rozpoczynając się o godzinie 17:00.

Małgorzata Manelska ma szczególne powiązania z Szczytnem, jest tu bowiem urodzona i nadal tu mieszka. Prywatnie jest żoną i mamą dorosłej już córki, Adrianny. Posiada dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu zdobyła kwalifikacje oligofrenopedagoga oraz nauczycielki. Z zawodu jest także bibliotekarką. Pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie zajmuje się dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Pisanie jest dla niej swoistym oddechem od codziennych wyzwań, a jej pasją jest również czytanie. Jest również wielką fanką podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi.

Pierwszym literackim debiutem Manelskiej była powieść „Zapach Mazur”, która ukazała się w lipcu 2018 roku. Kolejne części, „Barwy Mazur” i „Dotyk Mazur. Żółty kajet”, ukazały się zaledwie rok później. Trzecią część cyklu – „Tam, gdzie bzy sięgają nieba” oraz finałową – „Dotyk Mazur. Pożegnanie”, można było przeczytać w kolejnych latach. W tym roku na półkach księgarskich pojawiły się jeszcze dwie powieści autorstwa Małgorzaty Manelskiej: „Stefania” i „Baśka”.