Pewien mieszkaniec Szczytna przebywał w jednym z hoteli w Elblągu. Mężczyzna miał to nieszczęście, że wraz z nim w hotelu przebywali również nieuczciwi goście. Dwóch mężczyzn okradło w nocy śpiącego, nieświadomego człowieka. Być może sprawa nie miałaby szczęśliwego finału, gdyby nie spostrzegawczość poszkodowanego i ograniczona bystrość złodziei.

To miała być spokojna noc

Złodzieje świetnie radzą sobie nie tylko z zamkami w drzwiach, ale również z okradaniem domów w momencie, gdy właściciele przebywają w środku. Dobry złodziej jest cichutki jak myszka i podczas jednej, kilkuminutowej eskapady potrafi wynieść z domu mnóstwo łupów. Wciąż jednak nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego działania. Co więcej, bezczelne kradzieże w hotelach, gdy goście są w środku wynajętych pomieszczeń, wydaje się totalną abstrakcją. Nic więc dziwnego, że mężczyzna nocujący w hotelu w Elblągu zupełnie nie spodziewał się ataku złodziei. To miała być spokojna noc. Tymczasem rano okazało się, że z hotelowego pokoju zniknął laptop i… bielizna. Cóż, najwyraźniej złodzieje kradną również rzeczy pierwszej potrzeby. Kto by tam kupował skarpetki w czasach, gdy panuje taka drożyzna!

Złodzieje zadarli z niewłaściwym człowiekiem

Utrata laptopa zawsze boli i niesamowicie denerwuje. Nic więc dziwnego, że poszkodowany mężczyzna nie miał zamiaru odpuszczać sprawy. Jak się okazało, skomplikowane policyjne śledztwo nie było potrzebne. Złodzieje zdradzili się sami, gdy jeden z nich chodził sobie po hotelu w skradzionych skarpetkach… Mężczyzna od razu zauważył swoje skarpetki, dzięki czemu policja wkroczyła praktycznie na symboliczną operację. Zatrzymano dwóch mężczyzn i faktycznie, byli oni winni kradzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli łupy, a okradziony człowiek mógł spokojnie wrócić do swoich spraw. Wkrótce odzyska swoje przedmioty, chociaż podejrzewamy, że ze skarpetek dobrowolnie zrezygnuje.

Analizując zdarzenie, wcale nie dziwi nas patent z zawieszaniem szklanki na drzwiach w pokojach hotelowych. Huk rozbijającej się szklanki może okazać się skutecznym alarmem na złodziei.