Studenci szkoły policyjnej w Szczytnie, kształcący się na kierunku Nauka o Policji, mieli okazję do poznania z bliska pracy swoich doświadczonych kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Zdobywane w terenie doświadczenie to dla przyszłych funkcjonariuszy bezcenna lekcja, umożliwiająca praktyczne zastosowanie zdobytej wcześniej wiedzy.

13 maja 2024 r., na ulicach powiatu kętrzyńskiego można było zaobserwować większą niż zwykle ilość patrolujących policjantów. Wynikało to z realizacji praktyk zawodowych przez studentów Akademii Policyjnej w Szczytnie, którzy pod czujnym okiem starszych kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie doskonalili swoje umiejętności.

W praktyce, podczas pełnionych służb, studenci mogli skonfrontować zdobytą w toku studiów teoretyczną wiedzę z rzeczywistością. Wykonywanie podstawowych czynności policyjnych jak legitymowanie osób czy kontrola drogowa stanowiło dla nich cenne źródło praktycznej wiedzy. Ta odmienna forma realizacji zajęć dydaktycznych ma na celu przygotowanie przyszłych funkcjonariuszy do efektywnego wykonywania zawodowych obowiązków zgodnie z przepisami.