Przekraczanie limitów prędkości na drogach przez kierowców może prowadzić do poważnych konsekwencji, które wykraczają poza utratę prawa jazdy czy poniesienie kar finansowych. W rzeczywistości, nadmierna prędkość jest często przyczyną tragedii na drogach. Z tego powodu, funkcjonariusze policji wykonują swoje obowiązki w ramach akcji o nazwie „Prędkość”, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

We wtorek, 14 maja 2024 roku, policjanci z komendy w Szczytnie prowadzili przez cały dzień kontrole prędkości w ich jurysdykcji, jako część działań wojewódzkich pod nazwą „Prędkość”. W wyniku tych działań, ujawnili oni 28 przypadków naruszenia ograniczeń prędkości przez kierowców. Jeden z nich został pozbawiony prawa jazdy za nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości w strefie zabudowanej.

Podczas popołudniowych godzin, w miejscowości Wielbark, funkcjonariusze monitorowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez teren zabudowany. Po godzinie 17:00, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Dacia, kierowany przez 44-letniego mieszkańca województwa pomorskiego. Mężczyzna ten naruszył przepisy ruchu drogowego, jadąc z prędkością 116 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci odebrali mężczyźnie prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo, nałożyli na niego karę finansową w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych.