Ciągle dochodzi do incydentów na drogach, pomimo licznych wezwań skierowanych do kierujących pojazdami, związanych z obecnością dzikich zwierząt. Funkcjonariusze policji ze Szczytna interweniowali wielokrotnie w takich sytuacjach podczas ostatniego weekendu.

Podczas popołudnia w piątek (27.10.2023 r.) w Szymankach doszło do kolizji samochodowej z udziałem zwierzyny. Kierujący ciężarowym Iveco, 48-letni obywatel powiatu biskupieckiego, uderzył w jelenia, który niespodziewanie wbiegł na jezdnię.

Następnie, w sobotę (28.10.2023 r.) na drodze krajowej nr 58 blisko miejscowości Krawno doszło do kolejnej kolizji ze zwierzyną leśną. Tym razem 25-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego uderzył swoim Fiatem w dzikie zwierzę, które nagle wyskoczyło z lasu i wpadło pod samochód. Na szczęście, żaden z kierowców nie był pod wpływem alkoholu i nie odniesiono obrażeń.

Tego samego dnia wieczorem (28.10.2023 r.) na drodze krajowej nr 53 pomiędzy Młyńskiem a Olszynami miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, w którym brała udział zwierzyna leśna. Kierujący Chryslerem próbował uniknąć zderzenia z łosiem, zmieniając pas ruchu na lewy. Niemniej jednak, mieszkaniec gminy Szczytno uderzył w stojącego na jezdni łosia, a potem w nadjeżdżający samochód Volkswagen prowadzony przez innego mieszkańca gminy Szczytno, który podróżował razem ze swoją żoną i dwuletnim dzieckiem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitali, jednak na szczęście odniesione obrażenia nie były ciężkie. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

W piątkowe popołudnie (27.10.2023 r.) podczas kontroli drogowej w Wielbarku, policjanci wykryli osobę kierującą pojazdem bez wymaganych uprawnień. 44-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego zostanie pociągnięty do odpowiedzialności sądowej za to wykroczenie i może być skazany na karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny wynoszącej co najmniej 1500 złotych.