23-letnia kobieta ze Szczytna wykazała się skandalicznym brakiem odpowiedzialności pozostawiając swojego 5-letniego syna samemu w domu podczas nocy. Niepokojące zachowanie chłopca, który desperacko próbował wydostać się z mieszkania na czwartym piętrze przez balkon i metalową barierkę, skłoniło jednego z sąsiadów do wezwania służb ratunkowych.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 22 października, na ulicy Dąbrowskiego około godziny 3 nad ranem. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyli strażacy oraz policja. Drzwi do mieszkania były zamknięte, ale udało się nawiązać kontakt głosowy z chłopcem przez ratowników.

Sierżant Agata Stefaniak, mówiąc o zdarzeniu, podkreśliła, że mimo dramatycznej sytuacji chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń ciała i nie wymagał pomocy medycznej. Po krótkim czasie na miejscu pojawiła się matka chłopca. Okazało się, że 23-letnia kobieta była pod wpływem alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę trzeźwego członka rodziny. Policjantka poinformowała również, że sąd rodzinny zostanie poinformowany o zaistniałej sytuacji.