Zdarza się, że kierowcy na drogach popełniają różnego rodzaju wykroczenia. Do tych, które są szczególnie niebezpieczne, należy przekraczanie dozwolonej prędkości. Często zdarza się to zwłaszcza w obszarach zabudowanych. Właśnie za takie wykroczenie mieszkaniec gminy Jedwabno został surowo ukarany. Kierowca, który zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość, musiał zapłacić mandat i nałożono na niego punkty karne. Co więcej, na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

Przekraczanie dozwolonej prędkości na drodze jest bardzo ryzykowne i może prowadzić do poważnych wypadków. Policja zwraca na to szczególną uwagę i często monitoruje prędkość pojazdów. W środę, 8 maja 2024 r., policjanci z drogówki ze Szczytna przeprowadzali kontrolę prędkości w Wielbarku. Podczas tej kontroli po godzinie 17:00 zatrzymali kierowcę przejeżdżającego Mercedesa, który jechał z nadmierną prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym.

36-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i otrzymał 13 punktów karnych. Ale to nie koniec konsekwencji dla mieszkańca gminy Jedwabno. Policjanci zdecydowali się również zabrać mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W tym czasie nie będzie mógł prowadzić samochodu.