Podczas ostatnich 24 godzin, policjanci z Szczytna byli zaangażowani w obsługę dwóch incydentów drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na początku dnia w Dłużku, gdzie doszło do kolizji między dwoma pojazdami. Po zmroku, funkcjonariusze zostali wezwani do interwencji na drodze pomiędzy Jedwabnem a Nidzicą, gdzie samochód zderzył się ze zwierzęciem leśnym.

Szczegółowe raporty z 06.05.2024 roku mówią, że dyżurny z komendy w Szczytnie otrzymał informacje o wypadku drogowym w Dłużku, małej miejscowości na terenie Gminy Jedwabno. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili fakty. Okazało się, że 72-letnia kobieta z Warszawy, jadąca autem marki Audi w towarzystwie pasażerki, nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki Mercedes podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej. Mercedes przewoził na pokładzie siedmiu pasażerów. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Kobiety z samochodu Audi zostały przetransportowane do szpitala, jednak ich obrażenia nie były poważne.

Tego samego dnia, po godzinie 21, do Komendy wpłynęło zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym na trasie pomiędzy Jedwabnem a Nidzicą. Policjanci po przybyciu na miejsce stwierdzili, że niedaleko Nowego Borowego 45-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki Audi, uderzył w zwierzynę leśną, która niespodziewanie wtargnęła na drogę. Mężczyzna był trzeźwy i nie wymagał pomocy medycznej.