W niedzielę wieczorem na terenie ogródków działkowych w Szczytnie doszło do pożaru altanki. Ogień zauważyli sami strażacy, którzy szybko wezwali pomoc. Dwa zastępy straży pożarnej gasiły płonącą altankę, jednak tego dnia nie można było liczyć na szczęśliwe zakończenie. W spalonym budynku znaleziono dwa ciała. Policja ustala tożsamość ofiar i szuka przyczyn zdarzenia.

Spalona altanka, a w środku ciała kobiety i mężczyzny

Gdyby nie czujne oko strażaków z KP PSP, pożar byłby dużo większy. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, obejmując altankę wraz z przylegającym do niej gołębnikiem. Gdy dwa zastępy straży pożarnej przybyły na miejsce, nikt nie spodziewał się ofiar. Niewielka altanka spłonęła całkowicie, a podczas prac odkryto wewnątrz dwa zwęglone ciała. Początkowo nie zdołano określić płci ofiar. Obecnie wiadomo już, że w pogorzelisku znaleziono ciało kobiety i mężczyzny. Policja ustala tożsamość ofiar. Grupa dochodzeniowa pracowała na miejscu tragedii wiele godzin. Być może wkrótce dowiemy się, co stało się na terenie ogródków działkowych.

Jak uniknąć pożaru w domku letniskowym lub altance?

Do pożarów na terenach ogródków działkowych dochodzi stosunkowo często, jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki z całej Polski. Czasami dochodzi do celowych podpaleń, ale w większości do pożarów dochodzi zimą. W tym czasie budynki są dogrzewane na różne sposoby. Chwila nieuwagi lub nieodpowiednie korzystanie z nagrzewnic, lub piecyków gazowych. Istnieje prosty sposób na zminimalizowanie ryzyka pożaru poprzez zainstalowanie w altance czujników dymu i gazu. Czujniki nie są drogie, a zapewniają bezpieczeństwo. Pozostają czujne, kiedy my się relaksujemy.