Mikołajki — uwielbiane przez dzieci imieniny Mikołaja — już za tydzień. Jeśli macie w domu dzieci, z pewnością zastanawiacie się, jakim upominkiem sprawić im przyjemność. Podpowiadamy, jakie prezenty najbardziej ucieszą dzieci. Najważniejsze, by wręczyć upominki w nocy. Tak, by dzieci znalazły je rano „pod poduszką”. Atmosfera radosnego oczekiwania ucieszy dzieci bardziej niż sam fakt otrzymania prezentu.

Co kupić dzieciom na mikołajki?

Wesoła tradycja wręczania drobnych upominków z okazji mikołajek to doskonały sposób na to, by przekazać dzieciom umiejętność cieszenia się z oczekiwania na radosne wydarzenia. Jeśli zaś chodzi o prezenty, powinny być one skromniejsze od prezentów świątecznych. Idea mikołajek zakłada obdarowywanie bliskich drobiazgami. Dlaczego by nie podejść do tego z pomysłem? Gwiazdor może przynieść dziecku pod poduszkę lalkę, samochodzik do kolekcji lub słodycze. Ale może to być także kupon na wspólne wyjście do kina, na deser w ulubionej kawiarni oraz na wieczór gier planszowych z rodzicami. Zwłaszcza młodsze dzieci ucieszą się z takiego prezentu.

Mikołajki to świetna okazja, by okazać bliskim uczucia

Dawanie prezentów jest równie miłe, co ich otrzymywanie. Mikołajki to okazja, by okazać bliskim uczucia, na przykład poprzez słodkie liściki wsunięte pod poduszki. To także dobry moment, by nauczyć dzieci dawania. Mikołajki mogą być wydarzeniem rodzinnym, podczas którego każdy z członków rodziny wciela się w rolę pomocnika Mikołaja. Jakie prezenty można wspólnie wykonać? Na przykład personalizowane ozdoby na choinkę, ramki na zdjęcia, biżuterię i wiele innych przedmiotów decoupage. Dzieci ucieszą się, gdy rodzice także będą mogli coś otrzymać. Mikołajkowa zabawa z pewnością zbliży do siebie całą rodzinę.