Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na drodze krajowej S7 w pobliżu miasta Nidzica, prowadzącej do Gdańska. Doszło tam do tragicznego wypadku, w wyniku którego straciły życie dwie osoby. W związku z tym droga została całkowicie zamknięta – takie informacje przekazały służby ratunkowe, w skład której wchodzą policja i straż pożarna.

Zgubna kolizja miała miejsce w rejonie Powierza na odcinku drogi S7 pomiędzy dwoma węzłami drogowymi: Napierki i Nidzica. Bus, który przewoził łącznie sześć osób, z nieznanych jeszcze przyczyn wypadł z trasy i uderzył w barierki przydrożne. Alicja Pepłowska, oficer prasowy Komendy Policji w Nidzicy, przekazała Polskiej Agencji Prasowej smutną wiadomość o śmierci dwóch pasażerów tego pojazdu. Ich tożsamość, a także wiek są obecnie przedmiotem ustaleń.

Grzegorz Różański, rzecznik prasowy straży pożarnej na Warmii i Mazurach, powiadomił z kolei media, iż czterem pozostałym uczestnikom zdarzenia udzielana jest teraz pomoc medyczna. Na miejscu katastrofy znajdują się śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które mają za zadanie przetransportować rannych do najbliższych placówek szpitalnych.

W miejscu wypadku droga krajowa S7 jest obecnie nieprzejezdna. Władze policyjne zapowiadają, że natychmiast po odblokowaniu drogi, ruch w kierunku Gdańska będzie możliwy wyłącznie jednym pasem. Na chwilę obecną nie ma możliwości obejścia miejsca wypadku.