Pora wiosenna i letnia to okres, kiedy zdecydowanie więcej czasu przeznaczamy na bycie na świeżym powietrzu. Długi weekend, który przypadał w tym roku, idealnie wpasował się nie tylko w obchody Dnia Dziecka, ale także umożliwił spędzenie dodatkowego czasu w gronie rodzinnym. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji ze Szczytna aktywnie uczestniczyli w kilku piknikach rodzinnych, które zorganizowano na terenie Szczytna oraz Spychowa.

Dzień Dziecka, który przypada 1 czerwca 2024 r., był obchodzony uroczyście podczas pikników rodzinnych, które miały miejsce przy Szkole Podstawowej w Spychowie oraz na Plaży Miejskiej w Szczytnie. Kolejne rodzinne spotkanie miało miejsce następnego dnia, czyli 2 czerwca 2024 r., po południu. Tym razem teren przy kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie zamienił się w miejsce parafialnego pikniku, na którym również można było spotkać reprezentantów policji.

Funkcjonariusze ze szczycieńskiej Komendy Powiatowej Policji przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły rozwiązywać różnego rodzaju zadania, kolorować obrazki, a także zaglądać do środka radiowozów policyjnych i motocykli. Nie tylko najmłodsi, ale również nieco starsi uczestnicy pikników, z zainteresowaniem zapoznawali się z tymi pojazdami. Każde dziecko miało też możliwość wykonania odcisku swoich linii papilarnych na specjalnych certyfikatach daktyloskopijnych.