Dzisiejszego dnia, dokładnie 29 kwietnia, tuż po godzinie 5 rano, dyżurny Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie otrzymał zgłoszenie. Dotyczyło ono tragicznego zdarzenia, do którego doszło w okolicach miasta – pociąg potrącił przechodnia. Niestety, mimo natychmiastowej reakcji służb, 23-letni mężczyzna zginął na miejscu przed ich przybyciem.

Po przyjeździe na miejsce nieszczęśliwego wypadku i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, dowódca drużyny ratowniczej potwierdził fakt zaistnienia wypadku. Okazało się, że doszło do niego na trasie pociągu kursującego między Chorzelami a Olsztynem. Niewłaściwe miejsce wybrała sobie jedna osoba, która znalazła się na torowisku i została potrącona.

Z powodu powagi odniesionych obrażeń służby ratunkowe zdecydowały o odstąpieniu od prób udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na pokładzie pociągu znalazło się wówczas 28 pasażerów oraz dwójka pracowników obsługi. Strażacy zajęli się ewakuacją podróżujących, zapewniając im bezpieczne opuszczenie wagonów.

Sytuację tę podsumowuje Emilia Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Wspomina o tym, że zdarzenie miało miejsce dziś rano, tuż po godzinie piątej. Potwierdza, że zgubną dla siebie decyzję podjął 23-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który niestety poniósł śmierć na miejscu. Aktualnie policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tej smutnej tragedii.