Podczas weekendowej nocy, mężczyzna w wieku 36 lat, zamieszkujący miasto Szczytno, został oskarżony o kradzież pojazdu. Po dokonaniu kradzieży, mężczyzna przemieścił samochód przez kilka ulic i pozostawił go w środku miasta. Zostały mu postawione dwa zarzuty przestępstw, na które będzie musiał odpowiedzieć przed organami wymiaru sprawiedliwości.

W nocy z soboty na niedzielę (1/2.06.2024 r.), policjanci ze Szczytna zostali wezwani do interwencji w jednym z lokalnych klubów muzycznych. Kobieta zgłosiła funkcjonariuszom, że jej kluczyki od samochodu zostały wykradzione z kamizelki, a następnie ktoś odjechał jej samochodem z parkingu. Policja natychmiast rozpoczęła działania mające na celu odnalezienie skradzionego pojazdu marki Seat. W wyniku prowadzonych działań, jeszcze tej samej nocy udało się odnaleźć pojazd zaparkowany kilka ulic dalej.

Działania analityczne podjęte przez policyjny pion kryminalny doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy, który został zatrzymany i przekazany do Komendy Policji w Szczytnie. 36-latek, mieszkaniec Dolnego Śląska, spędził noc w areszcie policyjnym. W czasie przesłuchania przyznał, że próbował wcześniej włamać się do innego samochodu w celu jego kradzieży. Niepowodzenie tej próby spowodowało, że udał się do klubu muzycznego, gdzie z kieszeni kamizelki wykradł kluczyki do kolejnego samochodu. Po zebraniu niezbędnych dowodów, policja postawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania kradzieży oraz kradzieży.