Pomimo wprowadzenia nowych, bardziej rygorystycznych przepisów ruchu drogowego oraz znaczącego podwyższenia grzywien, nadal istnieje grupa nieodpowiedzialnych kierowców, dla których te zmiany wydają się być niestety bez znaczenia. Policjanci odpowiedzialni za monitorowanie ruchu drogowego muszą ciągle zatrzymywać prawo jazdy tych, którzy decydują się przekroczyć prędkość. Wszyscy tacy kierowcy są surowo karani poprzez nałożenie na nich wysokich mandatów.

Podczas służby na terenie powiatu szczycieńskiego, policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden z nich prowadził volkswagena a drugi renaulta.

W Rozogach, służby mundurowe zatrzymały do kontroli drogowej kierowcę skody, który poruszał się po terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym limit o 51 km/h. Za te bezmyślne czyny, 30-letni mieszkaniec powiatu piskiego, został ukarany mandatem karnym.

Drugi przypadek miał miejsce w miejscowości Rudka, znajdującej się w gminie Szczytno. Kierowca renaulta przekroczył tam prędkość dopuszczalną w obszarze zabudowanym o 64 km/h, jeżdżąc z prędkością 114 km/h. Za to wykroczenie, 21-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego również otrzymał mandat karny.

Policja nieustannie przypomina i apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi na drogach. Prędkość to bowiem jedna z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych.