Każdego roku, mieszkańcy Szczytna z niecierpliwością wyczekują na przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego każdy może odpalić swoją świecę od lampionu, niosącego płomień prosto z groty, w której to narodził się Jezus Chrystus. Trudno o bardziej symboliczne miejsce.

Podróż światła to wielki harcerski i skautowski sztafetowy bieg, który przechodzi przez wiele krajów świata. W tym roku również mieszkańcy Szczytna będą mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Do ich miasta Betlejemskie Światło Pokoju dotrze już 17 grudnia. Na chętnych czekać będzie ono podczas Mszy Świętej o godzinie 11:30 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Na wszystkich, którzy nie zdążą zapalić swoich świec w niedzielę, czekać będzie druga możliwość. 20 grudnia, w Młodzieżowym Domu Kultury w Szczytnie, między 17:00, a 18:30 będzie można doświadczyć blasku Betlejemskiego Światła Pokoju. W ten sposób, tradycja ta żyje w sercach mieszkańców Szczytna, przynosząc pokój i nadzieję na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.