Niebezpieczna podróż zainicjowana przez nietrzeźwego kierowcę została przerwana. Zasługę za to ma policjant, który po skończonej zmianie zatrzymał 48-letniego obywatela Szczytna. Mężczyzna, mający niemalże 3 promile alkoholu we krwi, stanowił zagrożenie na drodze – spowodował kolizję z kilkoma pojazdami i uszkodził znaki drogowe.

Właśnie to zdarzenie opisał funkcjonariusz, który po swojej służbie zdecydował się na interwencję i uniemożliwił mężczyźnie dalsze prowadzenie pojazdu. Incydent ten miał miejsce poprzedniego dnia, 9 grudnia, około godziny 17:00.

– Po przeprowadzonym badaniu alkomatem ujawniono, że mężczyzna miał niemalże 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Przez swoje działania doprowadził do kilku kolizji samochodowych oraz uszkodził wiele znaków drogowych. Funkcjonariusz, który spotkał tę osobę po skończonej służbie, uniemożliwił mu dalsze prowadzenie pojazdu i przekazał go patrolowi, który pełnił w tym czasie służbę – poinformowała sierżant Emilia Pławska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Szczytnie.