Na ulicach Szczytna doszło do serii zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwego kierowcę, który nie tylko doprowadził do dwóch kolizji z innymi pojazdami, ale także zniszczył kilka znaków drogowych. Na szczęście, ta niebezpieczna gonitwa została przerwana dzięki interwencji policjanta po służbie.

Sytuacja miała miejsce w sobotę (09.12.2023 r.) około godziny 17:00. Kierujący samochodem marki Ford wyjechał z ulicy Andersa na Chrobrego w Szczytnie, uszkadzając na swojej trasie znak drogowy. Jego nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nie umknęło uwadze policjanta z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, który jechał za nim prywatnym autem.

W wyniku swojej brawury nietrzeźwy 48-letni mieszkaniec Szczytna spowodował dwie kolizje i zniszczył więcej znaków drogowych. Gdy kierowca skręcił w ulicę Marii Curie-Skłodowskiej i zaczął zwalniać, policjant po służbie wykorzystał okazję, aby zatrzymać swoje auto i uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Funkcjonariusz przekazał go w ręce innych policjantów, którzy przybyli na miejsce interwencji.

Wyniki testu alkomatem przeprowadzonego przez mundurowych pokazały, że kierowca prowadził samochód mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.