Na drogach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzięki czujności świadków, policja jest w stanie szybko interweniować i wyeliminować z ruchu drogowego takie osoby. Szczególny przypadek dotyczy kobiety, która prowadziła samochód będąc pod wpływem alkoholu, a która została zatrzymana przez szczycieńską policję dzięki zgłoszeniu świadka.

Dyżurny ze szczycieńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który doniósł o samochodzie prowadzonym przez nietrzeźwą kobietę. Pojazd ten miał jechać w kierunku Leśnego Dworu. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania mające na celu zatrzymanie tego samochodu.

Zlokalizowali go w miejscowości Leśny Dwór, gdzie przy jednej z posesji zaparkowany był samochód Opel identyczny z opisem dostarczonym przez zgłaszającego. Za kierownicą okazała się siedzieć 47-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Na miejscu została zatrzymana przez funkcjonariuszy i przewieziona do komendy w Szczytnie.

Szczycieńscy policjanci przesłuchali kobietę i przedstawili jej zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 47-latka przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia tłumaczące jej nierozważne zachowanie. Wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje nieodpowiedzialne czyny na drodze.