Podczas niedzielnego popołudnia 19.05.2024, wielu mieszkańców Pasymia skorzystało z wyjątkowej okazji do spędzenia czasu na rodzinnym pikniku. Cieszący się słoneczną aurą dzień stał się tłem dla tego ciepłego spotkania, które zostało organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasymiu.

Nie tylko rodziny bawiły się na pikniku – również policjanci ze Szczycieńskiego posterunku odwiedzili to wydarzenie. Przygotowali dla uczestników specjalne stoisko profilaktyczne, którego tematyka zwróciła uwagę nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podejmowały różne zadania oraz brały udział w konkursach przygotowanych przez funkcjonariuszy. Zgromadzone najmłodsze miały także szansę na wykonanie własnych certyfikatów daktyloskopijnych i zapoznanie się z różnymi gadżetami policyjnymi, używanymi przez stróżów prawa na co dzień.

Kulminacyjnym punktem policyjnej prezentacji był wykład asp. Grzegorza Lickiego, dzielnicowego miasta i gminy Pasym. Policjant przedstawił zgromadzonym zagadnienia związane z wpływem alkoholu i innych środków odurzających na zachowanie człowieka oraz ich konsekwencje w codziennym życiu. Dla podkreślenia swoich słów, zaprezentował specjalne alkogogle, które imitowały stan nietrzeźwości, pokazując jak zakłócona zostaje percepcja rzeczywistości pod wpływem alkoholu.