Na przejeździe kolejowym między miejscowościami Jeruty a Świętajno doszło do poważnego wypadku drogowego. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną dziewiątą rano, kiedy to bus niespodziewanie uderzył w pociąg osobowy należący do spółki PKP Intercity. Pociąg ten odbywał swoją podróż na trasie łączącej Szczecin z Białymstokiem, a jego liczba pasażerów wynosiła 150 osób.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Po wyjaśnieniu sytuacji okazało się, że za kierownicą busem siedział 30-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Mężczyzna był trzeźwy. Walczący z konsekwencjami zdarzenia policjanci podjęli jednak decyzję o odebraniu praw jazdy mężczyźnie, który swoim działaniem spowodował zagrożenie na drodze.

Na pokładzie pociągu podróżowało 150 osób. Stan wszystkich tych osób, zarówno pasażerów jak i obsługi pojazdu, pozostawał niezmieniony po zdarzeniu – nikt nie doznał żadnych obrażeń. Również kierujący busem 30-latek wyszedł z wypadku bez większych szkód. Pomimo to, czeka go teraz konfrontacja ze sprawiedliwością i odpowiedzialność za swoje działania w sądzie.