Oddział Koalicji Obywatelskiej działający w Szczytnie podjął się dobroczynnej misji. W ramach akcji Szlachetna Paczka, zebrali wszelkie niezbędne przedmioty dla wybranej rodziny i to sami dostarczyli je do ich domu. Udowodnili przez to, że pomoc bliźnim nie jest tylko pustym hasłem znanym z ulotek czy formularzy, ale realnym działaniem służącym wsparciu tych, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują.

W sobotę, trzej członkowie: Stefan Ochman, Karol Furczak oraz Igor Chmieliński, wzięli czynny udział w dystrybucji upominków.

Nie brakowało jednak wyzwań. Jak przyznaje Igor Chmieliński, największym z nich było przemieszczenie dużych i ciężkich przedmiotów takich jak biurka, kanapy czy lodówki do mieszkań znajdujących się w blokach. Pomimo tego, jak mówi z uśmiechem, wszystko udało się zrealizować.

Pomoc niosła także za sobą ogromną satysfakcję. Radość obdarowanych rodzin okazała się największym podziękowaniem za wykonane wysiłki. Wszelkie wyrazy wdzięczności kierują także w stronę Adama Przychodko i Joanny Radawiec, którzy nieocenioną pomocą przyczynili się do sukcesu całej akcji – dodaje Chmieliński.