Minęło wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć mieszkańców Szczytna. Otóż, miasto świętowało 300 rocznicę nadania praw miejskich. W związku z tym, odbyły się liczne atrakcyjne imprezy. Jedną z nich był Piknik Motocyklowy, podczas którego Plac Juranda wypełnił się motocyklami z różnorodnych zakątków naszego regionu.

Tegoroczne obchody były wyjątkowe ze względu na jubileusz 300-lecia istnienia Szczytna jako miasta. To właśnie w związku z tym wydarzeniem, Plac Juranda stał się miejscem spotkania 300 motocyklistów. Widzowie mieli niepowtarzalną okazję do podziwiania maszyn z bliska oraz do obserwowania imponującego defilady przez ulice miasta, by następnie brać udział w pikniku zorganizowanym specjalnie dla nich.

Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Szczytna, w uznaniu zaangażowania w obchody 300-lecia nadania praw miejskich, wręczył okolicznościowe medale liderom Klubu Motocyklowego Szczytna i Klubu Motocyklowego Jurand.

Obchody 300-lecia nadania praw miejskich Szczytnu były pełne atrakcji. Między innymi, obejmowały one spektakularny przejazd setek motocykli przez ulice miasta, poczęstunek grochówką i kiełbaskami oferowanym przez wojsko oraz okolicznościowe naklejki.