Kilka miesięcy temu pisaliśmy o nieprawdopodobnym zdarzeniu, do którego doszło w Szczytnie. 18-letnia Oliwia została brutalnie pobita przez swojego chłopaka. Dziewczyna cudem uszła z życiem, a całkowity powrót do zdrowia potrwa kilka lat. Społeczeństwo było zszokowane, ponieważ winny pobicia 19-latek był znany jako spokojny chłopak z dobrego domu. Teraz upubliczniono nowe fakty.

19-latek suplementował testosteron

Suplementy są popularnym dodatkiem do diety osób pracujących nad sylwetką. Niektórzy, chcąc przyspieszyć rozrost mięśni, sięgają po mniej lub bardziej legalne środki dopingujące. Tego typu suplementy powodują sporo skutków ubocznych, między innymi pogorszenie się stanu cery i agresję. Okazało się, że te objawy można było dostrzec również u 19-latka, odpowiedzialnego za brutalny atak na swoją ukochaną. Rodzice 19-latka przyznali, że spokojny dotąd chłopak mocno zmienił się w ciągu kilku miesięcy. Odkryto, że chłopak przyjmował testosteron. To wyjaśnia zmiany w jego zachowaniu.

Nastolatkowie zerwali niedługo przed wybuchem agresji 19-latka

W momencie, gdy doszło do pobicia (zapisanego na kamerze monitoringu), uważano, że nastoletnia Oliwia była w związku z 19-latkiem. Obecnie wiadomo już, że nastolatkowie rozstali się jakiś czas wcześniej. 19-latek był ponoć bardzo zakochany w Oliwii i rozstanie z pewnością wywołało w nim wiele negatywnych emocji. To niestety nie usprawiedliwia tak brutalnego ataku. Warto podkreślić, że 19-letni chłopak, do niedawna przykładny student, będzie sądzony za usiłowanie zabójstwa. Sprawa zszokowała nawet najbardziej doświadczonych śledczych.

Nowe fakty bez wątpienia rzucają więcej światła na sprawę. Szkoda, że wydarzeniu nie dało się zapobiec. Zrozpaczony ojciec 18-latki nalega, by 19-latek otrzymał surowy wyrok.