Szczycieńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej doprowadzili do zatrzymania osób zarabiających na nielegalnych automatach do gier hazardowych. Podczas akcji znaleziono aż 10 nielegalnych automatów w 2 lokalizacjach. W trakcie kontroli jednego z lokali zatrzymano również mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Nielegalny biznes przerwany w Szczytnie

Mimo że automaty do gier hazardowych są w Polsce nielegalne, a nieprzestrzeganie przepisu grozi wysoką karą grzywny, nie brakuje biznesmenów zainteresowanych tą formą zarabiania pieniędzy. Akcje funkcjonariuszy KAS ujawniające nielegalną działalność hazardową zdarzają się w Polsce dość regularnie. Tym razem do akcji doszło w Szczytnie, gdzie automaty znaleziono nie w jednej, a w dwóch lokalizacjach. Właścicielom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 720 stawek dziennych. Może się również zdarzyć zasądzenie obu tych kar na raz. Co ciekawe, podczas przeszukiwania jednego z lokali, policjanci zatrzymali również klienta lokalu. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Akcja KAS zakończona w domu handlarza narkotyków

Zatrzymany w lokalu z nielegalnymi automatami do gier mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli biały proszek i marihuanę, co stało się podstawą do przeszukania domu 49-latka. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono 50 g metamfetaminy i 150 g marihuany, za co 49-latek może otrzymać nawet 10 lat więzienia. Na razie musi się liczyć z dozorem policyjnym. Sąd zdecyduje o dalszym losie handlarza narkotyków, który trafił w ręce policji zupełnie przypadkiem. Jaki stąd wniosek? Lepiej trzymać się z daleka od nielegalnych interesów!