Funkcjonariusze policji w Szczytnie zatrzymali mężczyznę, który od dawna traktował swoją żonę przemocą. Kobieta, zrozpaczona i przerażona, zgłosiła sprawę na komendę, prosząc o ochronę przed 42-letnim mężem. Znęcający się mężczyzna teraz musi stawić czoło zarzutom o przemoc domową.

Kobieta ze Szczytna opowiedziała policjantom o swojej dramatycznej sytuacji. Twierdziła, że jej mąż wielokrotnie stosował wobec niej zarówno przemoc fizyczną, jak i psychiczną. Incydenty często miały miejsce podczas kłótni wywołanych przez mężczyznę będącego pod wpływem alkoholu.

Na skutek zgłoszenia, funkcjonariusze policji natychmiast zareagowali, aresztując podejrzanego i umieszczając go w policyjnym areszcie. W trakcie dalszego postępowania 42-latek został oficjalnie oskarżony o znęcanie się nad bliską osobą.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policję, zdecydowała o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych. Zobowiązano go do opuszczenia miejsca zamieszkania oraz do unikania kontaktu z ofiarą i nie zbliżania się do niej. Teraz 42-latek musi liczyć się z konsekwencjami swoich czynów, a za przestępstwo znęcania się nad bliską osobą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.