Zastanawiacie się pewnie, dlaczego poruszamy kwestię kalendarzy adwentowych w październiku. Otóż obecnie jest najlepszy czas na zakup kalendarza z kosmetykami lub akcesoriami. Producenci wypuszczają kalendarze adwentowe już we wrześniu, a w grudniu półki sklepowe świecą pustkami. Dlaczego kalendarze prezentowe stały się tak popularne i czy jest to dobry pomysł na prezent?

Setki kalendarzy z kosmetykami do wyboru

Kalendarze adwentowe od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Trudno się dziwić, kalendarz prezentowy zapewnia nam dreszczyk emocji, gdyż produkty ukryte w eleganckich skrytkach są niespodzianką. Jeden kalendarz kryje w sobie 12 okienek lub 24 okienka z upominkami. Nie sposób oprzeć się tej magii! W sklepach dostępne są rozmaite kalendarze z kosmetykami, akcesoriami, czy słodyczami. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Za najbardziej luksusowe kalendarze kosmetyczne możemy zapłacić nawet 1000 zł i więcej. Ekskluzywne kalendarze są nie tylko piękne, ale zawierają również dobrej jakości produkty i znacznie mniejszą ilość pustych produktów w postaci wacików, pilniczka, czy naklejek na paznokcie.

Kalendarz prezentowy na prezent: sprawdź jakość

Kupno kalendarza prezentowego na święta to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli osoba obdarowywana ma wszystko, czego potrzebuje i ciężko wybrać dla niej prezent. Należy przy tym pamiętać, by przy wyborze kalendarza uważać na markę. Zdarza się, że nawet drogie kalendarze kosmetyczne okazują się bublami, a otwieranie ich po prostu rozczarowuje. Najbezpieczniejszą opcją jest wybieranie kalendarzy kosmetycznych z produktami pielęgnacyjnymi, gdyż są one bardziej uniwersalne od produktów makijażowych. W sklepach dostępne są również kalendarze adwentowe z kawą i herbatami, co także jest bardzo dobrym wyborem na prezent.