W 2024 roku, administracja miasta Szczytno podjęła decyzję o wsparciu finansowym różnych organizacji pozarządowych, które działają na rzecz społeczności lokalnej. Wśród obszarów, które znalazły się w ramach konkursu ofert, znalazły się takie jak kultura fizyczna, sztuka i kultura, przeciwdziałanie uzależnieniom i problemom społecznym, pomoc społeczna oraz inicjatywy skierowane do osób starszych. Łączna pula środków przeznaczona na realizację tych zadań wynosiła blisko 380 tysięcy złotych.

W dziedzinie kultury fizycznej i sportu zostało zaplanowane sfinansowanie organizowania wydarzeń sportowych, rekreacyjnych oraz mieszanych. Beneficjentami wsparcia finansowego w tej kategorii zostali:

– Stowarzyszenie Sportowe Mazury, które otrzymało 27 000 złotych na organizację Cross Triathlonu Szczytno,
– Miejski Klub Lekkoatletyczny Jurand Szczytno, do którego trafiło 23 000 złotych na organizację Mityngu Jurand Cup,
– Miejski Klub Lekkoatletyczny Jurand Szczytno, który otrzymał dodatkowe 5 600 złotych na przeprowadzenie Mistrzostw Województwa LDK w rzutach – Mityng Lekkoatletyczny,
– Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego, który otrzymał dwukrotnie po 3 000 złotych na organizację III Otwartych Zawodów Spławikowych oraz XXVII Otwartych Zawodów Spinningowych, oba wydarzenia będą miały miejsce pod patronatem Burmistrza miasta,
– Klub Sportowy Płetwal Szczytno zyskał 8 000 złotych na realizację Szczycieńskiej Ligi Pływackiej,
– Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF w Szczytnie został dofinansowany kwotą 1 500 złotych na przeprowadzenie XXIX Edycji „Lata w Mieście 2024”.