Podczas trwających ferii, funkcjonariusze policji nie zapomnieli o ważnym aspekcie swojej pracy, jakim jest profilaktyka. Przy okazji przerwy świątecznej, przeprowadzili oni szereg spotkań edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Zadziwiające było to, jak wiele młodzi ludzie już wiedzą o bezpieczeństwie podczas zabawy. Niemniej jednak, podczas tych spotkań pozyskali oni również nowe informacje na temat potencjalnych niebezpieczeństw, które mogą napotkać w świecie cyfrowym.

Sierżant Damian Lemański, dzielnicowy z gminy Świętajno, w poniedziałek 29 stycznia 2024 roku zdecydował się na odwiedziny u dzieci biorących udział w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie. Celem jego wizyty było przypomnienie młodym ludziom o zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu, szczególnie tych zawartych w „Dekalogu Narciarza”. Omówił również kwestię konieczności noszenia elementów odblaskowych.

W ramach akcji „Oklaski za odblaski”, prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Bank Spółdzielczy w Szczytnie oraz Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, sierżant Lemański wręczył uczestnikom spotkania odblaski. To proste, ale niezwykle skuteczne rozwiązanie ma zapewnić im bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów, czy drogi do szkoły i z powrotem.