Trzydziestu seniorów z powiatu szczycieńskiego zostało posiadaczami tak zwanej Dobrej Karty. Ta karta jest prezentem Fundacji Biedronki i Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia: upoważnia do comiesięcznych zakupów w wysokości 150 zł. Oczywiście w sieci sklepów Biedronka.

Wsparcie dla lokalnych seniorów

Skromny budżet polskich seniorów nie za bardzo pozwala na zakupową ekstrawagancję. W związku z tym każdy obdarowany Dobrą Kartą senior szczerze ucieszył się z tego prezentu. Dodatkowe 150 zł miesięcznie do wydania w sklepach Biedronka pozwoli seniorom odłożyć trochę grosza lub po prostu robić lepsze zakupy. Jak sami przyznają, 150 zł na jedną osobę, w dodatku starszą, to naprawdę dużo.

Dobra Karta będzie działać przez 10 miesięcy. Regularnie co miesiąc konto karty będzie zasilane o kolejne 150 zł. Tym sposobem dodatkowe korzyści z upoważnienia do darmowych zakupów seniorzy będą czerpać blisko rok.

Dobra promocja sklepu i zadowoleni seniorzy

Osoby starsze potrzebują naszego wsparcia na wielu płaszczyznach. To często osoby samotne, zmuszone utrzymać mieszkanie z jednej emerytury i dodatkowo kupować leki. Na jedzeniowe przyjemności zwykle nie zostaje wiele.

To dobra wiadomość, że w Szczytnie działają organizacje, które starają się pozyskać dla seniorów wsparcie. Dobre Karty dla seniorów weszły w życie dzięki lokalnym stowarzyszeniom charytatywnym. Wspólne działanie dwóch organizacji (Stowarzyszenie Dla Równości oraz Nasza Szczycińska Ziemia) pozwoliło nawiązać kontakt z Fundacją Biedronki, która sfinalizowała pomysł.

Bez wątpienia Dobre Karty są korzystnym sposobem promocji sieci sklepów Biedronka. Ludzie stają się lojalni wobec przedsiębiorców, od których coś otrzymali. Wieść o Dobrych Kartach szybko się rozniosła: gest fundacji z pewnością sprawi, że Biedronka wzbudzi zaufanie również innych konsumentów. Podsumowując, pomoc innym to działanie, które przynosi korzyści również temu, kto pomaga. Doskonale widać to na powyższym przykładzie.