Radni samorządu ze Szczytna kilka dni temu pojawili się terenie budowy nowego żłobka. Będzie on funkcjonował w budynku hali sportowej im. Huberta Wagnera. Na nowy obiekt dla najmłodszych dzieciaczków przeznaczono tam kilka pomieszczeń, które kiedyś należały do miejskiej kręgielni. Koszt całego przedsięwzięcia to około 400 000 złotych.

Te 400 tys. złotych to zasoby, których cel został określony jak adaptacja budynków publicznych do wymagań dzieci w wieku poniżej 6 lat. Prace nad inwestycją miały zakończyć się już nie długo, a jeszcze we wrześniu nowy żłobek miał zostać uruchomiony. Niestety podczas wizytacji radnych miasta Szczytno wyszło na jaw, że prace nie idą zgodnie z planem. Przerabianie pomieszczeń prawdopodobnie jeszcze chwilę potrwa. 

Rodzice z całej miasta czekają na żłobek z niecierpliwością. Według analizy wychodzi, że po zakończeniu prac nad nowym oddziałem żłobkowym, każde dziecko w Szczytnie będzie miało swoje miejsce. Jak będzie w rzeczywistości? Ciężko powiedzieć, ale mamy nadzieję, że tak jak zapowiada samorząd miasta.