Rozpowszechniane są informacje o osobach, które unikają odbycia wyznaczonych przez wymiar sprawiedliwości kar. Policjanci są instruowani na temat wyglądu takich osób oraz potencjalnych miejsc ich pobytu. Dwóch mężczyzn, którzy byli ścigani na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, zostało zatrzymanych w ciągu jednego dnia przez szczycieńskich detektywów.

We wtorek rano (26.03.2024) policjanci z grupy kryminalnej udały się do jednej z miejscowości na terenie gminy Wielbark. Tam zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie na podstawie listu gończego. Został on zatrzymany i przeniesiony do jednostki policyjnej w Szczytnie. Później mężczyzna z gminy Wielbark został umieszczony w zakładzie karnym, gdzie odsiedzi karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Tego samego dnia, przed południem, detektywi z Szczytna zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Był on również poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez sąd. Również on został skierowany do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał karę więzienia trwającą ponad rok.

Po 15:00 funkcjonariusze policji zatrzymali kobietę, która była poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości za unikanie odbycia kary ograniczenia wolności. Wobec 41-letniej mieszkanki gminy Szczytno sąd zdecydował o zastosowaniu zastępczej kary aresztu o długości 15 dni. Kobieta została przewieziona do zakładu karnego.