Niezwykle aktywny dzień mieli funkcjonariusze policji na terenie powiatu szczycieńskiego, obsługując aż cztery incydenty drogowe w ciągu jednego dnia. Winowajcami tych sytuacji były nadmierna prędkość, brak ostrożności oraz trudne warunki atmosferyczne, które stworzyły niebezpieczne warunki na drodze.

Zachowanie ostrożności podczas jazdy to kluczowy komunikat, który lokalni policjanci przekazują kierowcom. Szczytno doświadczyło tego dnia (14.11.2023 r.) obfitych opadów deszczu, niskiej temperatury i liści pokrywających jezdnię, co znacznie utrudniało poruszanie się po drogach. W wyniku tych trudnych warunków doszło do aż czterech incydentów drogowych.

W godzinach porannych, oficer dyżurny z policji w Szczytnie otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Kochanowskiego. Incydent dotyczył 33-letniego mężczyzny, mieszkańca Szczytna, który zatrzymał swój samochód z powodu innych pojazdów stojących przed nim. Natomiast 59-letnia kobieta, również mieszkanka Szczytna, która jechała za nim, nie zdołała zatrzymać swojego samochodu na czas i uderzyła w tył pojazdu mężczyzny. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, a kobieta otrzymała mandat oraz punkty karne za spowodowanie kolizji.

Kolejny incydent miał miejsce przed godziną 15:00 na trasie Nowe Gizewo-Nowiny. Kierowca Toyoty, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł do rowu melioracyjnego. 52-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego, podróżował sam i na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Pomimo tego, został ukarany mandatem za swoje wykroczenie na drodze.