Policjanci z Wielbarka, na czele z kierownikiem Posterunku Policji, sierżantem sztabowym Bartoszem Marcinowskim, oraz dzielnicowym miasta i gminy Wielbark, aspirantem Tomaszem Bielskim, przekazali gromadzone przez nich dobra dla zwierząt pracownikom schroniska w Jedwabnie.

Dzień ósmy marca 2024 roku, będący piątkiem, znakomicie sprawdził się jako termin na zakończenie wiosennej akcji zbierania artykułów dla bezdomnych zwierząt przebywających w Przytulisku w Jedwabnie. Słońce, które tego dnia świeciło szczególnie jasno, podkreśliło doniosłość tego wydarzenia.

Sierżant sztabowy Bartosz Marcinowski, pełniący obowiązki kierownika Posterunku Policji w Wielbarku oraz aspirant Tomasz Bielski, dzielnicowy tej samej miejscowości, dostarczyli zgromadzone podczas trwania akcji artykuły. Wśród nich znajdowała się karma dla zwierząt, obroże, smycze, koce oraz inne przedmioty niezbędne do zapewnienia im godnych warunków życia.

Wielką skalę tej inicjatywy podkreśla fakt, że dzięki niej zwierzęta przebywające w przytulisku mogą nadal korzystać z odpowiednich warunków bytowych. Cała akcja potwierdza, jak wielkim przedsięwzięciem była ta zbiórka i jak ogromny wpływ ma na poprawę jakości życia bezdomnych zwierząt.