W niedzielny wieczór, mieszkańca gminy Szczytno można uznać za sprawcę dwóch incydentów drogowych. Początkowo zderzył się ze swoim samochodem marki Mercedes z pojazdem Honda, po czym podjął próbę ucieczki z miejsca kolizji. Podczas ucieczki, wjechał na fragment drogi, który aktualnie był remontowany i jego samochód znalazł się na krawędzi wykopu przeznaczonego dla ruchu drogowego.

Policjanci stacjonujący w jednostce szczycieńskiej otrzymali zgłoszenie o tym incydencie w niedzielę (10.03.2024 r.) nieco po godzinie 17:00. Informacja dotyczyła kierowcy, który wywołał dwa wypadki przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Na podstawie śledztwa przeprowadzanego na miejscu zdarzeń, funkcjonariusze ustalili, że sprawcą obu incydentów był 52-letni mieszkaniec gminy Szczytno.

Policjanci przeprowadzili test alkomatem na mężczyźnie, który wykazał, że miał on powyżej 2 promili alkoholu we krwi. W wyniku tego delikwent został aresztowany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna stanął przed konsekwencją prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, co niesie za sobą ryzyko kary do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 52-latek będzie musiał ponieść konsekwencje za powodowanie dwóch wypadków drogowych.