Oszuści nie ustają w swoich działaniach, wciąż poszukując nowych sposobów na wyłudzenie pieniędzy od niewinnych osób. Trudno im się przeciwstawić, gdyż manipulują oni coraz bardziej wiarygodnymi technikami zdobycia środków finansowych. Apelujemy do wszystkich o zwiększoną czujność i ostrożność, zwłaszcza teraz, gdy młodsze pokolenia stają się coraz częściej celami tych bezwzględnych przestępców. Z przykrością informujemy, że ostatnio dwie osoby padły ofiarami tych działalności.

Na posterunku policji w Szczytnie pojawił się 46-letni mężczyzna z województwa świętokrzyskiego. To było w niedzielne popołudnie, 16 czerwca 2024 roku. Zgłosił on przestępstwo, w wyniku którego stracił prawie 2000 złotych. Oszust, korzystając z usługi Blik, wyłudził te pieniądze z jego konta bankowego.

Następny dzień, czyli poniedziałek 17 czerwca 2024 roku, przyniósł kolejny przypadek oszustwa. Tym razem ofiarą padła 19-letnia dziewczyna mieszkańca Szczytna. Przestępca wykorzystując tę samą metodę – Blik, zdołał przejąć kontrolę nad 3000 złotych należących do niej.

Policjanci z pionu kryminalnego w Szczytnie podjęli działania w celu ustalenia sprawców obu incydentów. Pracują nad tym, aby sprawiedliwość została osiągnięta i złodzieje odpowiedzieli za swoje czyny.