Zaszczytny tytuł Mistrza Polski FOGO Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 zdobyła drużyna futsalu KS Constrat Lubawa. W dodatku, drużynie przyznano przez UEFA prestiżową rolę hosta pierwszej rundy futsalowego turnieju Ligi Mistrzów.

Chcielibyśmy z wielką radością poinformować oraz zaprosić wszystkich mieszkańców Powiatu Iławskiego na wydarzenie o światowym zasięgu – I rundę Ligi Mistrzów UEFA w Futsalu. Klub Sportowy Constract Lubawa będzie mieć zaszczyt pełnić rolę gospodarza tej międzynarodowej imprezy sportowej. Zmagania rozgrywane będą w dniach od 22 do 27 sierpnia 2023 r., a miejscem ich przeprowadzenia będzie Lubawa. Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego.

Warto przypomnieć, że w czerwcu bieżącego roku mieszkańcy Powiatu Iławskiego świętowali na Gali Sportu i Kultury, triumf drużyny KS Constract Lubawa, która to zdobyła Mistrzostwo Polski FOGO Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. To osiągnięcie jest niezwykłe i najbardziej prestiżowe na krajowym poziomie w tej dyscyplinie sportowej. Wówczas, drużyna otrzymała gratulacje od Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego Marka Borkowskiego oraz całego Zarządu Powiatu Iławskiego.