To niesamowite, jak dużym problemem dla niektórych jest płacenie alimentów na własne dzieci. Jednym z przykładnych ojców okazał się również mieszkaniec Szczytna, który 7 lat temu zniknął w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna nie chciał płacić na dzieci. Kilka dni temu poszukiwanego 47-latka znaleziono w leśnej ziemiance!

Wolał mieszkać w lesie niż płacić na dziecko

Kiedy my spokojnie wykonujemy swoje codzienne obowiązki, policjanci starają się rozwikłać sprawy, które wydają się nie do rozwiązania. Tak było i tym razem. Mimo że świat przyzwyczaił się do zniknięcia 47-letniego mężczyzny, śledczy nie przestali go szukać. Ich praca przyniosła efekt. Okazało się, że zameldowany w powiecie braniewskim mężczyzna może ukrywać się w gminie Szczytno.

Funkcjonariusze udali się do lasu, by ostatecznie przekonać się o miejscu pobytu 47-latka. Po krótkim spacerze natknęli się na specyficzny budynek-ziemiankę. W środku smacznie spał niczego nieświadomy człowiek, który okazał się zaginionym przed siedmioma laty ojcem.

Mężczyzna pomieszka 9 miesięcy w zakładzie karnym

Skazany za niepłacenie alimentów 47-latek musiał opuścić swój szałas. Przez najbliższe 9 miesięcy pomieszka w zakładzie karnym. Tamtejsze warunki z pewnością bardziej przypadną mu do gustu, gdyż leśny szałas nie był zbytnio luksusowy.

To przerażające, że zdrowy pracujący mężczyzna uciekł się do tak absurdalnego czynu, by nie wspierać finansowo własnego dziecka. Warto się zastanowić, jak okrutny wpływ ma takie działanie na dziecko, które jest żywą i czującą istotą, tęskniącą za swoim rodzicem.

Jako dorośli ludzie powinniśmy wiedzieć, że dziecko bierze się z połączenia kobiety i mężczyzny. W związku z tym oboje są zobowiązani do troszczenia się o potomstwo, które nie jest w stanie samo o siebie zadbać. Jeśli rodzice nie są w stanie zaopiekować się dzieckiem, powinni dbać o zabezpieczenie.

Teoria brzmi prosto i zrozumiale, ale rzeczywistość jest niestety inna. Szkoda, że na głupocie dorosłych cierpią wyłącznie niewinne dzieci.