Trwa dochodzenie w sprawie handlu narkotykami w Szczytnie.  W czwartek 19 sierpnia 2021 r. policja prowadziła działania operacyjne, mające na celu ujęcie osób rozprowadzających środki odurzające i mogących je przy sobie posiadać. Wzmożony wysiłek przyniósł rezultaty – zatrzymano trzy osoby podejrzane o posiadanie i handel narkotykami.

Około godziny 19:00 policjanci zapukali do jednego z mieszkań na terenie gminy Szczytno. Na miejscu ujęto młodego, 21-letniego mężczyznę, który od razu po zobaczeniu policjantów chwycił plecak. Po przeszukaniu okazało się, że w plecaku znajduje się worek z białym proszkiem. Po późniejszych badaniach okazało się, że to amfetamina.

Kolejną zatrzymaną osobą była 21-latka, podejrzana nie tylko o posiadanie narkotyków ale również o handel. W trakcie przeszukania jej mieszkania śledczy zabezpieczyli woreczek foliowy z amfetaminą. Nie był to koniec zatrzymań. Dwa dni później policjanci ze Szczytna zatrzymali 29-latkę, która ponad dziesięciokrotnie udostępniła substancje psychotropowe w zamian za korzyści pieniężne.

Trójka podejrzanych odpowie za swoje czyny przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za handel substancjami psychotropowymi grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.