Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią otwarcie nowej galerii handlowej w Szczytnie. Wiadomo już, jakie sklepy będą funkcjonowały wewnątrz nowoczesnej, kolejnej już galerii w mieście.

Wciąż trwają negocjacje z właścicielami sklepów

Otwarcie galerii Arkadia Park Szczytno zaplanowano na wiosnę 2022 roku. Termin otwarcia zbliża się wielkimi krokami i wiadomo już, jakie firmy na pewno otworzą swoje sklepy dla klientów ze Szczytna. Będą to głównie znane sieci odzieżowe, między innymi polska marka Sinsay, 4F, czy Diverse. Pojawią się także znane sieciówki młodzieżowe: Cropp i House. Otwarcie swojego sklepu potwierdziła również sieć Pepco oraz sklep RTV EURO AGD.

Inwestor zaznacza, że to jeszcze nie koniec. Wciąż prowadzi rozmowy z tak zwanymi wielkimi graczami, którzy także są zainteresowani otworzeniem swoich sklepów w nowopowstałej galerii w Szczytnie. Krzysztof Guppert nie chce jednak udzielać szczegółowych informacji przed finalizacją umów.

Arkadia Park Szczytno konkurencją dla Stop Shop?

W Szczytnie od lat funkcjonuje mniejsza galeria Stop Shop, zlokalizowana w znacznym oddaleniu od nowej galerii Arkadia. Niektórzy zastanawiają się, czy nowe centrum handlowe nie wpłynie na zyski znanej już w mieście galerii. Biorąc pod uwagę, jakie sklepy otworzą się w nowym miejscu, zainteresowanie galerią Arkadia istotnie może być duże, nawet w obliczu obecnej, niespokojnej sytuacji w Europie.

Stop Shop także oferuje produkty znanych sieci, takich jak Deichman, CCC, czy Rossmann. Jeśli zaś chodzi o wybór marek odzieżowych, to jest on niewielki. Wygląda jednak na to, że obie galerie nie będą wchodzić sobie w drogę, chyba że inwestor wyskoczy z kolejną porcją interesujących sklepów.

Początkowo zainteresowanie nową galerią z pewnością będzie większe, jednak z czasem różnice się unormują. Znając ludzkie zamiłowanie do zakupów, oba miejsca nie będą świecić pustkami. A Wy oczekujecie otwarcia nowej galerii handlowej?