Choć warunki na drogach były wyjątkowo skomplikowane, w ostatni weekend odnotowano tylko jedno incydent drogowy, a co najważniejsze, żaden z uczestników nie odniósł uszczerbku na zdrowiu. Policjanci z Szczytna podjęli decyzję o wyeliminowaniu z ruchu drogowego mieszkańca gminy Rozogi, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

W piątkowy wieczór, po godzinie 20:00, siły policyjne interweniowały na miejscu wypadku na drodze krajowej numer 53, między Gromem a Leleszkami. W trakcie przeprowadzonych działań, mundurowi ustalili, że kierujący Jeepem mężczyzna zaniedbał ostrożność podczas wyprzedzania wojskowego pojazdu, co doprowadziło do kolizji. Jeep uderzył w przód ciężarówki. Sprawca zdarzenia, 48-letni kierowca Jeepa, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Mimo zaistniałego zdarzenia, nikt nie doznał żadnych obrażeń. Alkomat użyty do sprawdzenia stanu trzeźwości uczestników zdarzenia potwierdził, że obaj byli trzeźwi.

Natomiast w sobotnie popołudnie, 16.03.2024 r., dyżurny ze szczycieńskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o samochodzie typu bus, który znalazł się w rowie przydrożnym w Lipowcu. Kiedy dotarli na miejsce, okazało się, że pojazd został porzucony – kierowcy nie było na miejscu.