W historii Szczytna zapisał się kolejny ważny dzień. Ciepłe i wyjątkowe świętowanie Dnia Honorowego Dawcy Krwi odbyło się w malowniczej sali wystawienniczej lokalnego zamku. To tam kilkudziesięciu nieocenionych dla społeczności bohaterów zostało upamiętnionych za swój nieoceniony wkład w niesienie pomocy innym.

Słowa docenienia dla tych, którzy bez zastanowienia oddają swoją krew, znalazły swoje miejsce w wypowiedzi Sławomira Staszaka z HDK Szczytno. Jak mówił – to przypomnienie, że prawdziwe supermoce tkwią w tych, którzy ofiarowują swą krew, dając szansę na życie innym.

Miasto Szczytno, które jest dumne ze swojej tradycji i bliskie potrzebom społeczności, uczciło te niezwykłe osobowości podczas Dnia Honorowego Dawcy Krwi. Sala wystawiennicza szczycieńskiego zamku była miejscem pełnym emocji podczas ceremonii, podczas której honorowani byli ci, którzy zdecydowali się na poświęcenie, dzieląc swoją krew dla dobra innych osób.

Każdy z honorowych dawców krwi został doceniony za swoją szlachetną więź z innymi ludźmi, którą potwierdzili poprzez swój dar. Są to naprawdę wyjątkowi ludzie, którzy oddają swoją krew nie tylko wtedy, kiedy sytuacja tego wymaga, ale przede wszystkim dlatego, że troszczą się o dobro innych. Przebywając w sali wystawienniczej zamku, można było dosłownie poczuć atmosferę wdzięczności i szacunku dla bohaterów tego dnia.