Szczytno jest jednym z polskich miast, w którym odbędą się specjalne seanse filmowe przygotowane specjalnie dla dzieci z Ukrainy. Popularne, pozytywne bajki z radosnym przekazem wyświetlane z ukraińskim dubbingiem pozwolą dzieciom przynajmniej na chwilę zapomnieć o zmartwieniach, których nie powinny doświadczać żadne dzieci na świecie.

Kino plenerowe w Szczytnie z seansem w języku ukraińskim

Polskie dzieci mogą wybrać się do kina, kiedy tylko rodzice mają na to czas. Tymczasem dzieci z Ukrainy uciekające przed wojną, znalazły się w obcej rzeczywistości. Wolontariusze podkreślają, że wiele dzieci musiało zostawić swoich rodziców w ogarniętym wojną kraju. Takie czasy nie są dobre dla rozwoju dziecka i jego dobrostanu psychicznego. W związku z tym rozmaite polskie organizacje starają się osłodzić dzieciom to gorzkie życie i dać im chociaż namiastkę normalności. W tym celu idealnie sprawdzają się bajki, zwłaszcza te z pozytywnym przekazem. Nic więc dziwnego, że wiele miast w Polsce, w tym Szczytno, zdecydowało się wyświetlić dzieciom z Ukrainy przyjazne w odbiorze bajki. Oczywiście w języku ukraińskim.

Seans odbędzie się 16 sierpnia

Zarówno dzieci, jak i dorośli z Ukrainy są zaproszeni na bezpłatny seans, który odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 20:30. Miejscem seansu będzie Dziedziniec Ratusza Miejskiego. Jeśli pogoda nie dopisze, seans odbędzie się w Miejskim Domu Kultury. Warto zachęcić swoich znajomych z Ukrainy do wzięcia udziału w tym małym wydarzeniu, ponieważ to doskonała okazja, by poprawili swoje samopoczucie, a zwłaszcza samopoczucie swoich dzieci. Organizatorzy seansów plenerowych zaznaczają, że jest to świetne połączenie edukacji z rozrywką, co bardzo się dzieciom przyda. Miejmy nadzieję, że wkrótce nastanie czas, kiedy wojna przestanie być zagrożeniem dla Ukraińców i właściwie zagrożeniem dla całej Europy. Warto również wspomnieć, że Polacy także powinni dbać o swoje samopoczucie, gdyż powodów do zmartwień nam nie brakuje. Pamiętajcie, by regularnie odpoczywać od wiadomości i przeznaczać wystarczająco dużą ilość czasu na relaks.