W listopadzie 2021 roku Oliwia świętowała swoje 18 urodziny. Niestety, imprezę zakończyła walką o życie w szpitalu. Nastolatka została brutalnie pobita przez własnego chłopaka. W czerwcu zeszłego roku Prokuratura Rejonowa w Szczytnie oskarżyła chłopaka nastolatki o usiłowanie zabójstwa. Teraz znany jest wyrok w sprawie.

8 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa

Po wielu miesiącach od pobicia media poznały przyczynę brutalnego ataku na Oliwię. Chłopak nastolatki wpadł w szał po tym, jak dziewczynę objął kolega, którego także pobił. W sądzie dowiedziono, że nastolatek działał z zamiarem zabójstwa, chociaż była to kwestia sporna. Ostatecznie jednak wydano wyrok za usiłowanie zabójstwa. Oskarżony spędzi w więzieniu 8 lat i 3 miesiące, jednak wyrok nie jest prawomocny. Dodatkową karą dla 20-letniego dziś agresora jest wypłata zadośćuczynienia na rzecz pobitej Oliwii (100 tys. zł) i pobitego kolegi (10 tys. zł).

Po niemal 2 latach od tragedii niewiele wiadomo o stanie zdrowia Oliwii. Dziewczyna dzielnie walczyła o życie, a w grudniu 2021 roku miała przed sobą kolejne operacje. Nastolatka doznała ogromnych obrażeń i doświadczyła niesamowitej traumy, dlatego wielu mieszkańców Szczytna nie może pogodzić się z niskim wyrokiem dla sprawcy.